Sprawdź szybkość połączenia

Jeżeli usługa dostępu do Internetu nie spełnia Twoich oczekiwań, sprawdź jego prędkość za pomocą strony pomiar.elbonet.pl.

Uwaga! Aby uzyskane dane były wiarygodne, testy wykonuj na komputerze podłączonym do routera po kablu! Połączenie na WiFi jest uzależnione od zbyt wielu czynników, abyśmy mogli za nie brać odpowiedzialność (np. czyt. https://newsblog.pl/jak-sprawdzic-sile-sygnalu-wi-fi). Ponadto upewnij się, że komputer, z którego będziesz robić testy, jest jedynym urządzeniem korzystającym w danym momencie z usługi – rozłącz lub wyłącz wszystkie urządzenia podłączone do routera (te przewodowo oraz te bezprzewodowo), będą one zaniżać uzyskany wynik, jeśli ich nie odłączysz!

Wykonane testy zapiszą się w naszym systemie i będą przypisane do Twojego konta. Jeśli skontaktujesz się z Biurem Obsługi Klienta, będziemy mieć już te wyniki.

Sprawdzanie stabilności połączenia internetowego

Jeśli Twoje połączenie internetowe rozłącza się, masz wysokie opóźnienia (pingi) w grach (>100 ms w usłudze radiowej i >50 ms na usłudze światłowodowej) lub strony wolno się otwierają (a pomiar prędkości wyszedł prawidłowo), zachęcamy do wykonania diagnostyki programem WinMTR i przesłania nam uzyskanych informacji.

1. Pobierz klikając tutaj. lub pobierz z https://github.com/White-Tiger/WinMTR/releases.

2. Gdy ukończy się pobieranie, wypakuj program na pulpit. Jeśli nie wiesz, jak wypakować plik, wykonaj poniższe czynności

  • Kliknij dwukrotnie spakowany folder, aby go otworzyć
  • Przeciągnij element ze spakowanego folderu do nowej lokalizacji.

3. Wejdź w rozpakowany folder WinMTR-v100 i uruchom aplikację WinMTR.exe lub WinMTR64.

4. Gdy włączysz aplikację, powinna ona wyglądać w następujący sposób:

5. W zaznaczonym polu tekstowym, wpisz nazwę lub adres strony/serwera, do której masz problem z połączeniem lub wpisz 1.1.1.1. Kiedy następują problemy, kliknij lewym przyciskiem myszy Start i zostaw test uruchomiony na ok. 15 minut, po czym wciśnij Stop.

6. Zostaną wyświetlone informacje, potrzebne nam do weryfikacji problemu.

7. Naciśnij przycisk „Export TEXT” i zapisz plik jako informacje.txt.

8. Stworzony plik wyślij na